top of page
dechem.jpg

Tento kurz je založen na tradičních pránájámách, které jsou navržené jak k čištění nádí (energetické kanály, kterými proudí životní energie - prána), tak k probuzení a uvolnění zadržených emocionálních vzorců v nervovém systému od okamžiku narození až do současnosti. Pracujeme se specifickými poměry zádrží dechu, který nám umožní otočit klíčem k našemu centrálnímu nervovému systému a jemně uvolnit emoční blokády. Důležité je uvědomění, že vše, co jsme kdy prožili, si stále uchováváme v naší buněčné paměti na primárně podvědomé úrovni. K přenesení těchto hlubších pro nás zapomenutých říší do vědomí nám bude sloužit dech.

V kurzu budeme pracovat se zvukem, dechem a pohybem, díky kterému rozpohybujeme starou či stagnující energii a podpoříme nové způsoby vnímání našich navyklých emocionálních a mentálních reakcí. Cvičení nám umožní osvobození od hustších emocí, jako je strach, hněv a smutek. Prací s různými jogínskými technikami se dostaneme ke kořenům a původu vzniku potlačených emocí a dopřejeme si prostor je transformovat a osvobodit z našeho energetického těla.

Tyto techniky jsem studovala u své učitelky v Guatemale posledních 5 let. Při mém posledním pobytu  jsem od ní dostala podporu a vedení k jejich předávání. Jejím učitelem je David Goulet, který se učil od Dr Swamiho Gitanandy, jehož mistrem byl Ramgopal Majumdar. Stopy vedou dále přes Lahiri Mahasaya, Sri Yukteswar Giri až k samotnému Mahavataru Babajimu. 

 

 

 

KYSLÍK 

Kyslík je nejdůležitějším prvkem na Zemi. Lidé mohou žít týdny o vodě a vydržet měsíce bez jídla, ale bez kyslíku by život mohl pokračovat jen několik okamžiků. Žádný jiný prvek ve složení lidského těla není třeba vteřinu po vteřině, minutu po minutě nahrazovat, aby tělo fungovalo, kromě kyslíku. 

90 % životní energie těla je tvořeno kyslíkem. Všechny důležité funkce těla jsou regulovány kyslíkem. 

* buněčný metabolismus vyžaduje kyslík
* naše eliminační procesy pracují na očistě našeho těla od odpadů a toxinů z velké části díky kyslíku
* funkce našeho mozku vyžadují dostatek kyslíku pro schopnost myslet, cítit a jednat 

* cirkulace tekutin v těle
* metabolické funkce, asimilace, trávení a vylučování
* kyslík pomáhá čistit krev a posiluje imunitní systém
* je naší přirozenou obranou proti všem nemocem
* má uklidňující a stabilizační účinek na nervový systém 

K okysličení dochází na buněčné úrovni těla. Je to součástí životně důležitého a složitého procesu, kterým tělo chemicky přeměňuje živiny na energii a zbavuje se toxinů a jiných škodlivých látek. Bez dostatečně vysokých úrovní kyslíku tento proces nemůže probíhat. Bez oxidace zaniká funkce metabolismu a tím i život samotný. 

Vědci nyní zjišťují, že nízké hladiny kyslíku v lidském těle mohou narušit schopnost těla správně fungovat, vážně ochromit imunitní systém, otevřít prostor nemocem a podněcovat předčasné stárnutí. 

Hluboké dýchání dodává tělu dostatek kyslíku! 

Lékaři nyní věří, že příznaky chronického nedostatku kyslíku v lidském těle začínají zpočátku celkovou tělesnou slabostí, únavou a infekcí a později přecházejí do chronických degenerativních onemocnění. 

Spolu s úbytkem kyslíku v atmosféře v těchto dnech lékaři poukazují na to, že nezdravé jídlo má nízký obsah kyslíku a vysoký obsah toxických konzervačních látek. Pravidelná konzumace nezdravého jídla nebo chemicky zpracovaných potravin nutí tělo spotřebovávat více ze svých drahocenných zásob kyslíku než obvykle, aby oxidovalo konzervační látky a metabolizovalo to málo zbývajících živin. Další potraviny okrádající o kyslík zahrnují potraviny ze zpracovaného bílého cukru a nápoje s obsahem kofeinu. Fyzický a emocionální stres také okrádá tělo o velké množství kyslíku. 

Příznaky nedostatku kyslíku: 

* celková slabost těla 

* deprese
* podrážděnost
* ztráta paměti 

* problémy s cirkulací
* žaludeční kyselost
* bakteriální a virové infekce 

* bolesti svalů
* závratě
* únava
* iracionální chování
* špatné trávení
* nízká imunita 

 

DÁKÍNÍ 

V každé lekci zaměříme naši pozornosti do specifických energetických center si začneme všimat, že každé centrum má svůj vlastní druh odporu. Síly, které nám tradičně brání v plném rozvoji schopností každé čakry, byly někdy nazývány jako čarodějnice nebo brzdící síly. Potenciál těchto čarodejnic není negativní pokud jej nesrovnáme s relativním smyslem božstva sídlícího v každé čakře 

Čarodějky mají svůdnou sílu, která nás drží v pohybu směrem k potěšení ze smyslného světa. Vytahují naše vědomí ven, abychom zažili vše, co vnímají naše smysly. Ve skutečnosti je jejich posláním uvědomění předmětů a skutečnosti vnějšího světa. Nejenže posouvají naše vědomí, ale také vytvářejí iluze. Iluze o kráse, lákavých předmětech, svůdnosti při sexu, jídle...zobrazují naše poutání očima na vizuální stránku věcí. 

Dákiní nás udržují ve spícím stavu a neustále hledí ven pro potěšení. Není nám pak umožněno vnímat blaženost, která je vždy v nás. Vědomým převzetím kontroly nad svou myslí a posunutím jejích vibrací prostřednictvím dechu, mantry, ásan, bandh a dalších praktik se můžeme posunout z role Dákiní do role Dévy (bohyně) z říše Lokas. Loka je výraz pro říši. Říše Dévů je božské a magické místo, ze kterého vnímáme vesmírný sen. Jako v lucidním snění zde můžeme změnit scénu. Tímto způsobem vystoupíme ze světa Dákiní a nabudeme nového vědomí. Uvědomíme si mnoho aspektů bytí, zavnímáme vnitřní vedení a lépe tak naplníme směr našeho života. 

 

 

 

 

PROGRAM:

1. TÝDEN

·      Dechový cyklus na 3 části 

·      Plný jógový dech 

·      Kobří dech

·      Zámky – Bandhy

·      Brahma Grunthi

·      Kořeny strachu

 

2. TÝDEN

·      Prana buzz

·      Kořenové zvuky čaker

·      Mantra a afirmace

·      Mantry určené k ochraně a očistě mysli

·      Antar kumbhaka

 

3. TÝDEN

·      Nasarga Bhastrika

·      Bahir kumbhaka

·      Šanmukti mudra – Gesto uzavření 6 vstupů

 

4. TÝDEN

·      Oli mudry – Transformace energie z tejas do ojas

·      Hridaya

·      Visshnu Grunthi

 

5. TÝDEN

·      Ego Buster

·      Oli mudry 

 

6. TÝDEN

·      Rudra Grunthi

·      Spojení všech prvků dohromady

 

7. TÝDEN

·      Savitri dýchání

·      Páteřní dýchání

·      Ustálení osobní praxe

 

 

Lekce budou probíhat každou středu od 17:00 - 19:00 v Pohled_pracoviště na adrese Letohradská 16.
Termín kurzu je 1/11/2023 – 13/12/2023

 
Pokud by jsi chyběl/a na některý z termínů, tak se nic neděje. Z každé lekce dělám zvukový záznam který posílám do skupiny a ty si jej můžeš pustit v pohodlí svého domova. Lekci je možné vynahradit s dalším kurzem.


Cena 5000kč.
V ceně jsou veškeré potřebné materiály - Manuál + PDF knihy a další podklady pro osobní studium.
Po zaplacení kurzovného na číslo účtu: 6023618329/0800 bude tvé místo zarezervováno. 
Počet míst je limitován na 14.

FB UDÁLOST

bottom of page